הכשת נחש בחתול איך יודעים

הכשת נחש בחתול איך יודעים מה לעשות?

מקרים של הכשת נחש בחתולים הם נפוצים במיוחד בחודשי הקיץ והם לרוב יתרחשו בין החודשים מאי עד אוקטובר. למרות שמבחינה סטטיסטית נראה שחתולים מוכשים פחות מכלבים, עדיין אנחנו רואים מדי שנה גם לא מעט מקרים של הכשת נחש בחתול ארסי. כל הכשת נחש עשויה להיות סכנת חיים של ממש עבור החתול שלכם והיא דורשת מענה מהיר. ד"ר יובל סמואל – מרכזים לרפואה וטרינרית מפעיל רשת של מרכזים וטרינריים ברחבי הארץ עם צוותים מיומנים במתן מענה בדיוק למקרים אלו.

הכשת נחש בחתול איך יודעים לזהות?

חשוב להדגיש כי הכשת נחש בחתולים לרוב גורמת להתדרדרות מהירה במצבו הבריאותי של החתול ולכן יש לפנות לעזרה בהקדם האפשרי. אבל כדי שזה יתאפשר, חשוב קודם כל לדעת לזהות שאכן מדובר בהכשת נחש. אז במקרה של הכשת נחש בחתול איך יודעים אם מדובר בתסמינים של הכשה? ראשית, בחתולים לרוב אזור ההכשה יהיה ברגליים ולעתים רחוקות יותר בפנים. נוסף על כך, הכשת נחש בחתול ארסי לרוב תגרום להופעת התסמינים הבאים: נפיחות מקומית באזור הנשיכה, שטפי דם, סימני הכשה, כאב מקומי, הקאות, סימני חולשה כמו צליעה, קשיי נשימה, נשימה מואצת, קצב לב מואץ ואף אובדן הכרה והלם. אם הבחנתם בתסמינים אלו, חשוב שתדאגו לטיפול מקצועי ומהיר עבור החתול שלכם. אצל ד"ר יובל סמואל – מרכזים לרפואה וטרינרית תוכלו לקבל מענה מקצועי ומהיר עבור החתול שלכם, כולל וטרינר חירום הזמין 24 שעות ביממה במיוחד עבור מקרים דחופים מסוג זה.

הכשת נחש בחתול איך יודעים חומרת הכשה?

אם זיהיתם שהחתול שלכם הוכש על ידי נחש, חשוב להגיע לווטרינר בהקדם כדי לספק לו טיפול רפואי. אך כדאי גם להבין מהי חומרת ההכשה. אז במקרה של הכשת נחש בחתול איך יודעים אם ההכשה חמורה במיוחד? ראשית, אם מיקום הפגיעה באזור שבו אספקת דם רבה, כמו הגפיים. גם גודל החתול ישפיע על החומרה וחתולים קטנים נמצאים בסיכון גבוה יותר, כמו גם גיל החתול כאשר חתולים מבוגרים נמצאים גם הם בסיכון גבוה יותר להיפגע יותר. אם זיהיתם שחתולכם הוכש, התקשרו או פנו לאחד הסניפים שלנו בהקדם האפשרי.