הכשת נחש בכלבים איך יודעים

הכשת נחש בכלבים איך יודעים שמדובר בהכשה

הכשות נחשים בכלבים מתרחשות לכל אורך הקיץ אך תחילת הקיץ היא התקופה בה מתרחשות מרבית ההכשות. הכשות אלו עשויות להיות מסוכנות במיוחד מכיוון שזוהי התקופה בה לנחשים יש את כמות הארס הגדולה ביותר בגופם. כל הכחשת נחש בכלבים יכולה להוביל לסיבוכים רפואיים וחלקן אף עלולות לגרום למוות, כך שהענקת טיפול מהיר היא חשובה במיוחד, לכן מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לקבלת טיפול רפואי מתאים. ד"ר יובל סמואל – מרכזים לרפואה וטרינרית מפעיל סניפים מתל אביב ועד לכפר סבא ומספק מענה רפואי שזמין בכל שעות היממה. אצלנו צוות רפואי שמיומן במקרים אלו ויעניק לכלביכם את הטיפול המסור שהוא זקוק לו. רבים תוהים במקרה של הכשת נחש בכלבים איך יודעים לזהות שמדובר בהכשה – הנה כמה דרכים לדעת.

הכשת נחש כלב תסמינים נפוצים

הכשת נחש בכלבים עלולה להציב את כלביכם בסכנת חיים ממשית. אם אתם חושדים שמדובר במקרה של הכשת נחש בכלבים איך יודעים בוודאות שזה אכן המצב? הסימנים שחשוב להכיר כוללים נפיחות באזור ההכשה, שטפי דם, צליעה (במקרה שההכשה בגפיים), בצקות, דימום, ריור ונשימה מהירה. במקרים חמורים יותר עלול להופיע זיהום באזור ההכשה והכלב עלול לסבול מאובדן הכרה. במקרה של הכשת נחש כלב תסמינים הם חשובים לצורך זיהוי מהיר והצלת חיי הכלב. זיהיתם שכלביכם הוכש? פנו אלינו לאחת המרפאות של ד"ר יובל סמואל. אנחנו מציעים מגוון רחב של שירותים וטרינריים, כולל מענה מהיר ומקצועי למקרים מסוג זה.

הכשת נחש בכלבים איך יודעים סיכויי החלמה

באירוע של הכשת נחש בכלבים, סיכויי ההחלמה תלויים בגורמים שונים. אחד הדברים שהכי משפיעים על חומרת ההכשה הוא המיקום. אם כלביכם הוכש בגפיים, סיכויי ההחלמה נמוכים יותר בהשוואה לאזור הפנים, כנראה בשל התפזרות ארס מהירה יותר שכן מדובר באזורים של תנועה שעלולה להוביל להתפזרות מהירה יותר בכלי הדם. גורמים נוספים שיכולים להשפיע כוללים את גודל בעל החיים (סיכון התמותה עולה ככל שהכלב קטן), גיל ומידת פעילות גופנית לאחר ההכשה (ככל שפעילים יותר הארס יכול להתפזר מהר יותר). הכשות נחשים בכלבים הן סכנת חיים – פנו אלינו לקבלת טיפול רפואי מקצועי ומהיר.