עמותות

הוקמה בשנת 2015 על ידי דניאלה אורטנר אשר פעילה בתחום כבר מעל ל 40 שנה. עמותה אשר מצילה בעלי חיים באיזור אילת והערבה.

פעילות העמותה: 

אילת אנימלס מצילה חתולים, כלבים, ארנבים, תרנגולים ובגדול כל בעל חיים אשר זקוק לעזרה. העמותה מנסה בכל מעודה להציל כמה שיותר בעלי חיים, כי גם אם לא ניתן להציל את כולם, כל נשמה חשובה. לאחרונה החלה העמותה לפעול גם באיזור המרכז, מלווה במתנדבים נפלאים, מרפאות וטרינריות וחנויות בעלי חיים אשר נרתמות לעזרה

פנייה לעמותה: https://www.facebook.com/eilatanimals

הוקמה בשנת 1986 והינה ארגון שלא למטרות רווח, אשר שם לו למטרה לשפר את ההגנה על בעלי החיים ולקדם את זכויותיהם, ובכלל זה לספק עזרה לבעלי חיים הנתונים במצוקה, לשקמם ולמצוא להם בתים מאמצים.

העמותה פעילה בתחומים הבאים:

מוקד חירום 

רכבי חילוץ והצלה 

פרויקט “אמץ אותי” בגן ונוף – פרויקט ייחודי מסוגו בארץ, בו חניכי כפר הנוער ״ויצו גן ונוף״ משקמים כלבים מכלביות והסגרים שקשה למצוא להם בתים בשל חרדות וטראומות עבר. מדובר בפרויקט עם רווח הדדי הן לנערים/ות והן לכלבים. הנערים והנערות הלומדים ומתגוררים בכפר אחראים על הטיפול, השיקום ואילוף הכלבים עד שהם בשלים ומוכנים לבית של תמיד עם משפחה שתפתח בשבילם את הלב. 

בית מחסה לבעלי חיים – נמצאים בו דרך קבע יותר מ-300 כלבים וחתולים הזוכים לטיפול רפואי מסור ושיקום על ידי צוות מקצועי של מאלפים עד למציאת בית חם עבורם. בית המחסה נמצא בכפר רות (באזור מודיעין).

פרויקט שיקום הדדי בכלא חרמון – מיזם ראשון מסוגו בישראל שמחבר בין כלבים נטושים לבין אסירים בכלא חרמון. הכלבים עוברים תהליך אילוף מלא על ידי האסירים בהדרכת מאלפת מקצועית כדי לסייע לשיקומם הפיזי והרגשי. האסירים לומדים את מקצוע האילוף, רוכשים הרגלים תעסוקתיים ומקבלים מקום לבטא רגשות וחוויות. זוהי חוויה משמעותית עבורם שמועילה לתהליך שיקום האסיר. לאחר תהליך האילוף, הכלבים מוצעים לאימוץ ועוברים למשפחתם החדשה.

מחלקה משפטית – מטפלת בפניות בנושא התעללות בבעלי חיים והחזקה לקויה, טיפול בנושאים הקשורים לחיות משק, לתעשיית הניסויים בבעלי חיים, ייזום וקידום חקיקה, הפעלת קליניקה משפטית, קמפיינים ציבוריים ועוד.

מחלקת חיות משק – מטפלת בפניות הנוגעות לתנאי ההחזקה של חיות במשקים, המחלקה מלווה ומקדמת הליכי חקיקה לשיפור ההגנה על בעלי חיים, ומגישה תביעות ועתירות בבתי המשפט.

שיתוף פעולה עם הסגרים עירוניים ברחבי הארץ – קליטה של כלבים מהסגרים, שיקומם ומציאת בתים מאמצים.

 טלפון העמותה: 03-6241776 

או באתר: https://www.letlive.org.il/

העמותה הוקמה על-ידי יובל על מנת להציל ולשקם את הכלבים המס(ו)כנים והינו היחיד בא

 בתחום זה. פעילות העמותה מתבטאת בחילוץ והצלת כלבים מקרבות אכזריים, מהסגרים, התעללויות ובתים מזניחים. יובל עוסק בחילוצים ייחודיים בכל הנוגע בנושא כלבי הקרבות בכל מקום בארץ כולל ישובי הגדה הפלסטינאית. הכלבים מגיעים לחווה השיקומית, עוברים הליך שיקומי בסיומו נבחנת התאמתם לאימוץ. כלבים אשר אינם ברי אימוץ עקב קושי להשתקם מהזוועות שעברו בחייהם נשארים בחווה להזדקן בכבוד.

פנייה לעמותה:

טלפון: 072-3909929 

https://www.yuval4pit.org.il/

https://www.facebook.com/yuval4pit

עמותת אס.או.אס חיות פועלת מזה 30 שנים להצלתם ולרווחתם של בעלי חיים בישראל ומשקיעה מאמצים רבים בחינוך והסברה.

במהלך שנות פעילותה מצאה העמותה בתים מאמצים ללמעלה מ- 30 אלף כלבים וחתולים וסייעה לאלפי בעלי חיים לקבל טיפול וסיוע רפואי לו נזדקקו.

לעמותת אס.או.אס חיות שיטה ייחודית: ללא מכלאות. העמותה פיתחה מודל אימוץ ייחודי, שבאמצעותו היא מאפשרת לציבור למצוא פתרונות לבעלי החיים שברשותם תוך כדי לקיחת אחריות על גורלם.

העמותה העלתה את המושג "משפחות אומנות לכלבים ולחתולים" כפתרון ביניים המשמש אלטרנטיבה לנטישה, ומשקיעה מאמצים רבים לחינוך הציבור לנשיאה באחריות ולמחויבות.

עיקרי פעילותה:

  • מציאת בתים מאמצים לכלבים וחתולים.
  • סיוע בטיפול רפואי ושיקומי לבעלי חיים פצועים, חולים וחסרי בית.
  • עריכת מבצעי עיקור וסירוס במטרה לצמצם את אוכלוסיית בעלי החיים העזובים.
  • איוש מוקד טלפוני בו ניתנים שירותי מידע וייעוץ בכל הנוגע לטיפול בבעלי חיים.
  • שירות אבידות/מציאות ממוחשב.
  • פעילות קהילתית וחינוך הציבור למתן יחס הוגן לבעלי חיים.
  • פעילויות הסברה על ידי קבוצת הנוער של העמותה.

פנייה לעמותה: 

טלפון: 03-7441010/1111

פקס. 03-7440384

באינטרנט: www.sospets.co.il

כתובת דוא"ל: [email protected]